Montované haly MOBIDOCK levně

Montované haly MOBIDOCK levně

Jestliže máme velké hospodářství nebo dokonce chováme koně, pokud chceme jen rozšířit své podnikání o výrobní haly nebo skladové prostory, můžeme se obrátit na odbornou firmu, která nabízí montované haly. Jde o ocelovou konstrukci, která je potažena kvalitní plachtou, má různou velikost a je velmi všestranně využívána.

Co to tedy je montovaná hala

Jak už bylo řečeno, montované haly mají svůj základ z kvalitní oceli. Opláštění je v tomto případě provedeno z vysoce pevnostního materiálu, který lze upravit podle našich požadavků, potisknout například nějakým nápisem nebo logem firmy, takže tady máme i reklamní prostor. Konstrukce musí být samozřejmě dobře a správně ukotvena a to ocelovými hřeby. Co se týká velikosti montované haly, je její velkost zhotovena jen na přání a požadavky zákazníka. Navíc životnost těchto hal je pro konstrukci 40 let a pro opláštění 20 let, což je velmi zajímavé.

Jaké výhody mají montované haly

Různá průmyslová odvětví, společností i podniků využívají tyto montované haly především jako skladové prostory. Rozšíření podnikání, výroby a jiné účely jsou hlavní důvody, proč si mnozí tyto haly pořizují. Vede je k tomu totiž velmi zajímavá nízká pořizovací cena a také provozní náklady. Pokud bychom se rozhodli takovou montovanou halu rozšířit ještě o nějaký ten metr, nebo naopak zmenšit, ani v tomhle není žádný problém. Od klasických zděných staveb se také liší tím, že nepotřebují stavební povolení, pokud má hala 1000m2 a k jejich montáži postačí jen pevný základ. Poté je ocelová konstrukce smontována a pak také opláštěna. Mezi velké výhody těchto montovaných hal je také rychlost výstavby. Pokud cihlový dům stavíme rok, tak tady máme za pár dnů až týdnů hotovou halu, která je připravena na cokoliv. Takže výhod má montovaná hal spoustu.

Svou pozornost montované haly upoutají u mnohých investorů také proto, že pokud se nám po nějaké době používání hala na tom místě nelíbí, nebo pokud překáží jiné stavbě, můžeme celou halu jednoduše demontovat a znovu zase smontovat na místě, kde ji potřebujeme mít. V takovém případě oslovíme firmu, která nám halu montovala a za pár dní máme halu přemístěnou na jiném místě. Plusový bod také přičítáme snadné údržbě těchto hal.

Okna, dveře a co dál

Jistě, že i montované haly nemohou být bez vchodových dveří. Když k tomu ještě připočteme okna, můžeme mít dokonalou výrobní halu pro svůj podnik. Vrata mohou mít různou podobu, je zde možnost montáž posuvných, rolovacích i klasických dvoukřídlích vrat. Musíme brát v úvahu i to, že pokud by šlo o skladové prostory, bude zde potřeba vjezd vysokozdvižného vozíku a vrata by měla být dostatečně veliká. Nabídka firem je ale široká, takže si v tomhle směru vybere určitě každý. Jako doplňkové služby firmy nabízejí právě již zmíněná okna, která jsou ve formě slídových výklenků, která funkci okna plní dokonale. Ovšem nejen těmito prvky jsou haly vybaveny. Odborné firmy mohou zajistit samozřejmě kvalitní osvětlení, vytápění a rozvod elektřiny nebo vody.  Vše je jen na domluvě a přání klienta.

montovaná hala mobidock

montovaná hala mobidock

Všestrannost montovaných hal

O využití montovaných hal bychom mohli psát dlouhé stránky. Nejenže lze halu využít ke skladovým prostorům nebo výrobním halám pro menší výrobu, ale plnohodnotně je lze využít i v zemědělství. Haly lze využít pro uskladnění zemědělských plodin, k ustájení hospodářských zvířat a jejich krmiva, ale i jako garáže pro velké zemědělské stroje a jinou techniku. Tyto haly lze ale také velice dobře využít ve sportovním odvětví. Pokud je třeba zastřešit bazény nebo tenisové kurty, jízdárny či jiná sportoviště, jistě je toto velmi vhodná alternativa za zděnou budovu.