Recenze knihy Domácí úklid

Recenze knihy Domácí úklid

Uklizený a uspořádaný dům má blahodárné účinky na naše zdraví. Sestavte si měsíc po měsíci detailní plán, jak se zbavit nepotřebných věcí. Autorka knihy Jennifer Lifford ukazuje čtenářům, jak změnit své návyky a vytvořit dlouhodobé výsledky v průběhu každého měsíce.

Každý z nás touží mít doma dokonalý a reprezentativní pořádek. Kdo by chtěl také pozvat k sobě domů na návštěvu přátele, když se všude kolem povalují nepotřebné věci? Naučte se systematicky uklízet tak, abyste doma měli vždy perfektně čisto a zároveň netrávili hodiny pouhým uklízením.

Kniha Domácí úklid je příručkou pro každého malého i velkého nepořádníka. Autorka knihy, Jennifer Lifford ve své knize nabádá čtenáře k tomu, aby si připravili plán na úklid. Proces začíná s 30ti denním detoxem a pokračuje detailním plánem měsíc po měsíci. Ideální je začít po novém roce, jelikož plán je sestaven pro celý kalendářní rok.

Sama autorka tento program vyzkoušela na svém vlastním domě. Nejde jen o klasický úklid – zbavení se nepotřebných věcí. Jennifer ukazuje čtenářům, jak změnit své návyky a vytvořit dlouhodobé výsledky v průběhu každého měsíce. Mezi její tipy a triky patří vytvoření zón v každé místnosti, efektivní zužitkování nepotřebných věcí jiným způsobem, vytvoření seznamu věcí a činností, zapojení celé rodiny do procesu úklidu.