Mokré čištění koberců: nutnost nebo přežitek?

Mokré čištění koberců: nutnost nebo přežitek?

Většina lidí, kteří mají doma koberce, jsou toho názoru, že je stačí pouze pravidelně vysávat. Hospodyňky spoléhají na běžný úklid, v rámci kterého dvakrát nebo třikrát do týdne koberce vysají a myslí si, že tím jejich úloha skončila. Běžné vysávání ale nestačí a je proto potřeba myslet i na mokré čištění koberců.

Vysávání je dobré, ale…

…rozhodně ne dostačující. Všichni chceme mít doma čisto, uklizeno a přejeme si, aby byly koberce pokud možno co nejdéle krásné jako nové. Jenže vysát je párkrát do týdne je zkrátka málo. Vysávání, na kterém si většina lidí ruku na srdce ani nedá příliš záležet, zbaví koberec jen povrchových nečistot a nepořádku. Na první pohled tak bude koberec bez drobečků, prachu či vlasů. Pokud byste se ale podívali do hloubky, byli byste nemile překvapeni, co všechno se ve vašem koberci nachází.

Úklid domácností Praha

Mokré čištění není přežitek

Většina lidí si myslí, že je mokré čištění koberců přežitek a dneska rozhodně není třeba. Spoléháme na moderní vysavače, které přece slibují hloubkové vysávání i hůře dostupných nečistot. Pravda je ale taková, že navzdory všem moderním vysavačům je potřeba minimálně jednou do roka nechat koberce hloubkově vyčistit za pomoci speciální techniky.

Tu si můžete koupit, je ale nutno počítat s tím, že speciální vybavení není nejlevnější. Nebo si ho lze vypůjčit, případně si na pomoc zavolat firmu, která se na čištění koberců specializuje a tohoto úkolu se ujme za vás.

Nečistoty i roztoči

V kobercích se ukrývá nejen prach, drobečky nebo drobné nečistoty, ale velmi často se v nich zabydlí i roztoči. Ti mohou být původcem celé řady obtíží, například alergií. Ať už máte malé děti, které tráví hodně času hraním si na koberci, nebo ne, v každém případě se o domácnost určitě nechcete dělit s drobnými parazity. Pravidelné hloubkové čištění vás těchto nezvaných nájemníků zbaví.