Jak si usnadnit žehlení prádla?

Jak si usnadnit žehlení prádla?

Žehlení prádla rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější činnosti, kterým bychom se chtěli věnovat ve volném čase. Určitě bychom si našli několik daleko zajímavějších věcí, nežli stání za žehlicím prknem s žehličkou v ruce a hromadou prádla ležícího v koši hned vedle. Jak si můžete žehlení usnadnit? My bychom pár nápadů měli!

Chcete si usnadnit žehlení prádla?

Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nabádat k tomu, abyste se na žehlení prádla vykašlali a chodili v rozmačkaném oblečení. Žehlení si můžete usnadnit například už tím, že budete šikovně prát. Sledujte počet otáček, který v daném programu nastavujete, do 1200 otáček nehrozí, že bude prádlo zbytečně pomačkané. Pokud vaše pračka umožňuje, aby byl prací cyklus ukončený párou, hodně vám to ulehčí, protože na prádle nevzniknou sklady ani záhyby, práce tak budete mít podstatně méně.

Úklid domácností Praha

Jak si usnadnit žehlení prádla?

Správné věšení i vhodný sušák

Pokud nemáte sušičku na prádlo, díky které většina z nás dávno přestala žehlit, ale oblečení po vyprání věšíte na sušák, i tady můžete napomoci k tomu, aby následné žehlení bylo o něco jednodušší. Důležitou roli nehraje jen samotné věšení, kdy radíme prádlo pořádně protřepat a určitě ho nevěšet zmačkané, ale také vybrat vhodný sušák. Například rozestup šňůr zajišťující optimální cirkulaci vzduchu mnoho lidí vůbec neřeší, přitom právě prouděná vzduchu určuje, jak rychle prádlo na sušáku uschne.

Nechte to jiným

Pokud vás žehlení opravdu nebaví, nemáte na něho čas a chcete se této nepříjemné činnosti zbavit, dneska už existuje i taková možnost, jako nechat si prádlo za určitý peníz vyžehlit. Specializovaná firma zajišťující tyhle služby vás tak může zbavit otravné činnosti a vy se místo žehlení, které obstará někdo jiný, můžete věnovat něčemu daleko příjemnějšímu.

Žehlicí prkno i samotná žehlička

Kdo i nadále bude prádlo žehlit sám, měl by se na to patřičně vybavit. Mějte k dispozici prkno s dostatečně velkou žehlicí plochou i místem na odkládání žehličky. Prkno by se mělo dát výškově nastavit a přizpůsobit vašim potřebám. Samotná žehlička by pak měla být lehká, pohodlná do ruky, aby vás už po čtvrt hodině žehlení nebolela ruka.