Jak často byste měli čistit koberce v domácnosti?

Jak často byste měli čistit koberce v domácnosti?

Jak často čistit koberce a proč vlastně? I když by se mohlo zdát, že koberce v posledních letech ustupují a jsou postupně nahrazovány modernějšími typy podlahových krytin, stále se najde mnoho domácností, kde na koberce nedají dopustit. Jak často byste se měli pouštět do jejich čištění?

Proč vůbec čistit koberce?

Všichni chceme mít doma čisto. Dáváme si záležet, aby to u nás příjemně vonělo, pěkně vypadalo a už na první pohled vytvářelo dojem, že na úklid dbáme. Jenže uklízet je potřeba nejen povrchově, kde je to vidět pouhým okem, ale i tam, kde špínu sice okem nezahlédnete, ale přeci jen tam je.

Ano, řeč je právě o kobercích. Ty se totiž mnohdy jeví jako relativně čisté, ale do čistoty mají ve skutečnosti hodně daleko.

Roztoči nemají šanci

Možná si to neuvědomujete, ale v kobercích u vás doma žije poměrně velké množství roztočů a dalších mikroorganismů, které mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. Právě z tohoto hlediska je čištění koberců na místě, zvláště pak za předpokladu, že máte malé děti, které na koberci při hraní tráví hodně času.

Úklid domácností Praha

Jak často čistit koberce?

Jsme zvyklí koberce pravidelně uklízet vysáváním. Pro většin u lidí je samozřejmost, že několikrát do týdne nebo v případě potřeby vezmou vysavač a zbaví koberce zjevných nečistot. Čištění koberců by pak mělo probíhat alespoň dvakrát do roka. Pozvat si můžete specializovanou firmu, která se soustředí na údržbu koberců a disponují speciálními stroji.

Moderní přístroje pro větší efekt

Specializované firmy využívají k čištění koberců moderní přístroje, které zaručují nejvyšší efekt. Součástí jsou kartáče, které z koberců dostanou i tu nejhlouběji zažranou špínu. Po čištění se nemusíte bát, že by koberec zůstal nacucaný vodou. Díky speciálním přístrojům je téměř veškerá tekutina hned po čištění odstraněna a koberec tak zůstává nejen čistý, ale také suchý.