Čištění žaluzií už vás nemusí děsit. Poradíme vám, jak udržet žaluzie čisté a nenadřít se

Čištění žaluzií už vás nemusí děsit. Poradíme vám, jak udržet žaluzie čisté a nenadřít se

Úklid domácnosti Praha

Asi málokdo by jako svoji nejoblíbenější činnost označil čištění žaluzií. Tahle práce je totiž pořádně otravná, nudná a často i pěkně nevděčná. Není se čemu divit, že se většina z nás do mytí žaluzií nechce a schválně tento úkon odkládáme, dokud už na žaluziích neleží pořádná vrstva prachu. Čištění žaluzií ale nemusí být noční můra – dáme vám pár tipů, jak je udržet čisté a zbytečně se u toho nenadřít!

Minimálně dvakrát do roka je to nutnost

Co si budeme povídat – minimálně dvakrát do roka je mytí oken a čištění žaluzií zkrátka nutnost. Někteří s úsměvem na rtech vesele šplhají po oknech i častěji, ale my se s klidným svědomím smíříme s myšlenkou, že dvakrát stačí a hotovo.

I tak ale určitě chcete vědět, jak žaluzie čistit a nenechat na tom ruce. Máme pro vás jednu praktickou radu hned pro začátek: nejdříve umyjte žaluzie a teprve potom okna. Nikdy ne naopak.

Suchá nebo mokrá metoda čištění žaluzií?

Žaluzie se dají čistit buď suchou, nebo mokrou metodou. Suchá se hodí na žaluzie zanesené prachem. Stačí se vyzbrojit hadříkem a prach jednoduše setřít z jednotlivých lamel. Pokud se nebojíte, můžete si vzít na pomoc vysavač a na jemný výkon s ním žaluzie zbavit prachu.

Druhou možností je mokrá metoda čištění žaluzií, kterou lze považovat za efektivnější. Poradí si totiž nejen s prachem, ale i s mastnotou nebo nalepeným hmyzem. Možná jste někde slyšeli, že nejlepší je vzít žaluzie pod sprchu – tady ale pozor, abyste žaluzie nepoškodili. Nechcete-li nic riskovat, oslovte úklidovou firmu.

Čištění lamely po lamele

Za vůbec nejefektivnější způsob čištění žaluzií lze brát čištění lamely po lamele. Chce to sice pořádnou dávku trpělivosti a je nutné se smířit s faktem, že nějaký čas vám tahle legrace zabere, ale výsledek bude stát za to. Rozhodnete-li se pro mokré čištění, vystačíte si s vodou, do které přidáte trochu jemného mýdla nebo jaru na nádobí.