Chlupy jsou všude! Jak na čištění koberců, když máte doma chlupatého mazlíčka?

Chlupy jsou všude! Jak na čištění koberců, když máte doma chlupatého mazlíčka?

Úklid domácnosti Praha

Svého chlupáče sice milujete a při pohledu do jeho rozkošných očiček byste mu odpustili snad úplně všechno, ale rozčilují vás chlupy všude okolo? Nejen na vašem oblečení, ale i na koberci, sedačce či dokonce v posteli? Při pohledu na koberec od chlupů domácího mazlíčka by jeden propadl beznaději. Vy ale nemusíte! Poradíme vám, jak koberec zbavit chlupů – a věřte, že je to snadnější, nežli jste si mysleli!

Máte doma pemzu?

Především ženy právě teď kývají hlavou na souhlas. Pemzu, určenou na seškrabávání staré kůže z nohou, má totiž doma každá žena, která o sebe pečuje a chce vypadat dobře.

Napadlo by vás, že vám obyčejná pemza na ztvrdlé paty může pomoci při čištění koberce? Pokud ne, minimálně to zkuste a budete mile překvapeni, že to vážně funguje. Princip není jinak složitý: stačí s pemzou přejíždět po koberci, ani nemusíte nikterak tlačit. Chlupy se dostanou k povrchu a vy je pak jednoduše seberete, nebo ještě lépe vysajete.

Stěrka na okna či sprchové kouty

Dalším naprosto geniálním pomocníkem na čištění koberců od zvířecích chlupů je obyčejná stěrka na okna či na sprchové kouty. Pokud ji doma máte, máte vyhráno. A jestli ne, zkuste si ji koupit, stojí pár korun a její pořízení vás finančně nezruinuje.

A jak se stěrkou na koberci pracovat? I tady nečekejte kdovíjak složitý postup. Když přidáte trochu síly, snadno zbavíte koberec kočičích nebo psích chlupů. Přejíždějte stěrkou po koberci, stěrka vytáhne z koberce nejen chlupy, ale i další nečistoty.

Kouzlo s aviváží

Na koberce plné chlupů může každá hospodyňka vyzrát s aviváží na praní prádla. Ještě než se začnete udiveně plácat do čela, co je tohle za bláznivý nápad, přečtěte si, jak to funguje. A pak to zkuste!

Smíchejte tři díly vody s jedním dílem aviváže, směs nalijte do lahve s rozprašovačem a následně postříkejte koberec. Vydržte 30 minut, koberec mezitím proschne a následně ho vysajte. Celý trik spočívá v tom, že aviváž pomůže chlupy uvolnit z vláken koberce a následně půjdou snadněji vysát.